X

Newsletter

Chcete dostávat pravidelné novinky?

Nechte nám Váš email


O nás
Proč jsme založily makeITtoday? Studovaly jsme a pracovaly v zahraničí a není nám jedno, že v Česku zaostáváme v technologických dovednostech a soft skills. Nechceme jednou žít v montovně Evropy, ale v zemi odkud budou přicházet inovativní projekty, nápady a leadři schopni uspět ve světové konkurenci.

Znamená to, že ze všech dětí a studentů musí být programátoři? Vůbec ne. Kvalitní technologický základ, logické, informatické myšlení a schopnost kreativně přemýšlet a přicházet s novými řešeními, a nejen biflovat..., jsou klíčové dovednosti 21. století. Cílem makeITtoday je, aby děti a studenti plně využili potenciál dnešní doby a sami si jednou mohli vybrat v jakém oboru a prostředí budou chtít pracovat a tyto znalosti uplatnit.

Náš tým

Co je nejdůležitější součástí našich kurzů a úspěchu? Náš lektorský tým. Lektory pečlivě vybíráme a náš tým je složen z profesionálů napříč obory, kteří buď pracují v technologických firmách nebo programování ve svých profesích potřebují.

Naše kurzy reflektují reálný svět a rozvíjí nadčasové dovednosti. Proto se děti přirozeným způsobem naučí i spolupracovat, pracovat na projektu, prezentovat a vysvětlit svůj projekt, argumentovat a kreativně přemýšlet.

Baví tě práce s dětmi a studenty, výuka a předávání znalostí zábavnou formou? Staň se i ty lektorem v makeITtoday! Předchozí zkušenost s lektorováním je výhodou, ale ne nutně nezbytnou podmínkou. Ozvi se nám na hello@makeittoday.cz

Ondřej Vošta
Chief Learning Officer

Co máš na starosti v makeITtoday?
Starám se, aby si naše kurzy a workshopy držely vysokou úroveň a stále jsme je zlepšovali a přicházeli s novými věcmi. Učím a hledám stále nové způsoby, jak udělat výuku účinnější, zábavnější nebo praktičtější.

Proč jsi se přidal k makeITtoday?
Věřím, že programování je dovednost, která bude v budoucnu užitečná všem bez rozdílu. Navíc je pro mě důležité propojení výuky programování s dovednostmi jako je spolupráce a prezentace, a to je i základní kámen, na kterém staví makeITtoday.

Co tě na učení nejvíc baví?
Mám rád tu tvůrčí energii, když se děti zaberou do práce a skrz programy mě nechávají nahlédnout do svého světa. Když se podaří navodit objevitelskou atmosféru, při které se děti učí mimoděk, ale o to intenzivněji.

Martina Bláhová
Chief Operation Officer

Co máš na starosti v makeITtoday?
To abychom rostli a rozvíjeli další možnosti spolupráce s firmami, školami a hledali nové partnery, příležitosti a synergie. Mám pod palcem i hladký průběh interního fungování makeITtoday.

Proč jsi se přidala k makeITtoday?
Chci podpořit výchovu nové generace digitálně schopných dětí. V budoucnu se totiž málokdo obejde bez informatického myšlení a znalosti digitálních technologií. Jsem ráda součástí projektů, které zlepšují svět a společnost. Před nástupem do makeITtoday jsem např. vedla globální komunitní program pro Google, pomáhala zakládat brněnský Impact Hub a měla na starosti B2B aktivity pro Impact Hub v Praze.

Míša Ročková
Marketing and Operations Specialist

Co máš na starosti v makeITtoday?
Koordinaci kurzů, táborů, workshopů a jejich administrativu. Starám se také o další operativní záležitosti jako je komunikace s našimi lektory, rodiči dětí v našich kurzech a také o náš marketing a sociální sítě.

Proč jsi se přidala k makeITtoday?
Je pro mě důležité být součástí týmu, který vytváří nový přístup nejen k informačním technologiím, ale i k výuce obecně. Věřím, že je v dnešní době nesmírně důležité rozvíjet nadšení a obrovský potenciál dětí aktivním a hravým způsobem, který právě makeITtoday nabízí.

Kdo napsal o makeITtoday
Tábor od makeITtoday naučí děti programovat a ukáže jim úspěšné české firmy jako Avast nebo Warhorse
hceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem. Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností
Martina Bláhová provozní ředitelkou makeITtoday
Novou COO kurzů programování pro děti a mládež makeITtoday se stala Martina Bláhová, která sbírala zkušenosti s vedením projektů v českém Googlu nebo Impact Hubu. Na starosti bude mít primárně business development, který v sobě zahrnuje i rozvoj partnerství.
České školství vaše děti na budoucnost nepřipraví. Tyto projekty možná ano
Nad rámec kurzů programování, designu, robotiky, víkendovách akcí a přednášek chceme vytvořit prostor, kde se budou děti se stejnými zájmy potkávat. Kde budou mít možnost pracovat na společných projektech i za pomoci mentorů a budou mít přístup k nejnovějším technologiím
Dětem chybí znalosti z oblasti informatiky a logické myšlení. To se snaží napravit projekt makeITtoday
Školní výuka informatiky podle zakladatelek projektu zaostává a děti se ve škole často neučí žádné základy programování. To chce projekt makeITtoday změnit a zlepšit logické myšlení dětí na základních školách.
Digitální domorodci? Spousta dětí neumí víc, než klikat a dotýkat se obrazovky
Naše děti s digitálními technologiemi vyrostly a berou je jako samozřejmost. Sledují videa, píší si s kamarády nebo hrají hry. Rodiče tak snadno získají dojem, že s technologiemi umí děti přirozeně zacházet a hodinami strávenými před obrazovkami se z nich stanou počítačoví experti. To je ovšem mýlka.
Ve vyspělých státech je programování, například v jazyku Scratch, v němž ho učíme i my, povinné už od 1. třídy.
Děti potřebují rozvíjet digitální dovednosti a informatické myšlení, které ve většině případů zatím ve škole nezískají.
makeITtoday: Jak dvě Češky vzaly výuku programování pro děti do vlastních rukou
Tam, kde selhává stát, berou lidé často iniciativu do vlastních rukou. To platí také o výuce programování, u níž dvě Češky přestalo bavit, jak ji školství dlouhodobě ignoruje. A tak vzniklo makeITtoday, které se snaží tento neuspokojivý stav alespoň částečně napravit.
Školy informatiku neřeší, říkají zakladatelky kurzů programování pro děti
Hodně se mluví o tom, jak je velký nedostatek technických odborníků a lidí s digitálními dovednostmi. Když jsme zjistily, že tyto věci na základních školách chybějí, vyplynulo to z toho samo.
Ve spoustě zemí jsou digitální dovednosti a informatické myšlení stejně důležité jako čeština či matematika
Více holek než kluků. Dvě podnikatelky rozjíždí v Česku vzdělávání dětí v IT a technologický hub
Digitální vzdělávání je u nás spíše okrajové, v hodinách se učí práce s Wordem a informovaní učitelé chybí. Děti jsou často pouze konzumenty počítačů a nových technologií. Pokud to někde jde dobře, jde často o individuální přístup některých učitelů, nikoliv o systémovou věc.
Dvě Češky spouští zábavné kurzy programování pro děti makeITtoday
Kromě programování se děti v kurzech naučí prezentovat své projekty ostatním, diskutovat o nich a pracovat v malých týmech. Zdaleka nejde jen o to připravit děti na uplatnění v technologických firmách, ale dát jim základ pro budoucí výzvy skrz informatické myšlení