O nás
Proč jsme založily makeITtoday? Studovaly jsme a pracovaly v zahraničí a není nám jedno, že v Česku zaostáváme v technologických dovednostech a soft skills. Nechceme jednou žít v montovně Evropy, ale v zemi odkud budou přicházet inovativní projekty, nápady a leadři schopni uspět ve světové konkurenci.

Znamená to, že ze všech dětí a studentů musí být programátoři? Vůbec ne. Kvalitní technologický základ, logické, informatické myšlení a schopnost kreativně přemýšlet a přicházet s novými řešeními, a nejen biflovat..., jsou klíčové dovednosti 21. století. Cílem makeITtoday je, aby děti a studenti plně využili potenciál dnešní doby a sami si jednou mohli vybrat v jakém oboru a prostředí budou chtít pracovat a tyto znalosti uplatnit.

Náš tým

Co je nejdůležitější součástí našich kurzů a úspěchu? Náš lektorský tým. Lektory pečlivě vybíráme a náš tým je složen z profesionálů napříč obory, kteří buď pracují v technologických firmách nebo programování ve svých profesích potřebují.

Naše kurzy reflektují reálný svět a rozvíjí nadčasové dovednosti. Proto se děti přirozeným způsobem naučí i spolupracovat, pracovat na projektu, prezentovat a vysvětlit svůj projekt, argumentovat a kreativně přemýšlet.

Baví tě práce s dětmi a studenty, výuka a předávání znalostí zábavnou formou? Staň se i ty lektorem v makeITtoday! Předchozí zkušenost s lektorováním je výhodou, ale ne nutně nezbytnou podmínkou. Ozvi se nám na hello@makeittoday.cz

Ondřej Vošta
Chief Learning Officer

Co máš na starosti v makeITtoday?
Starám se, aby si naše kurzy a workshopy držely vysokou úroveň a stále jsme je zlepšovali a přicházeli s novými věcmi. Učím a hledám stále nové způsoby, jak udělat výuku účinnější, zábavnější nebo praktičtější.

Proč jsi se přidal k makeITtoday?
Věřím, že programování je dovednost, která bude v budoucnu užitečná všem bez rozdílu. Navíc je pro mě důležité propojení výuky programování s dovednostmi jako je spolupráce a prezentace, a to je i základní kámen, na kterém staví makeITtoday.

Co tě na učení nejvíc baví?
Mám rád tu tvůrčí energii, když se děti zaberou do práce a skrz programy mě nechávají nahlédnout do svého světa. Když se podaří navodit objevitelskou atmosféru, při které se děti učí mimoděk, ale o to intenzivněji.

Barbora Stibor
COO

Co máš na starosti v makeITtoday?
Mým úkolem je naplno využít potenciál makeITtoday a vyhledávat nové příležitosti k růstu. Přicházím s novými nápady a starám se o jejich exekuci. Zajišťuji také komunikaci s našimi partnery a jsem spojkou pro naše lektory. Pečlivě vybírám nové členy lektorského týmu tak, aby se naši studenti učili od těch nejlepších. Podílím se také na plánování a realizaci interních i externích akcí, tvorbě nových kurzů a jsem zodpovědná za marketing a sociálních sítě.

Proč jsi se přidala k makeITtoday?
Věřím ve vizi makeITtodays a sdílím hodnoty, které tento projekt představuje. Mám několikaleté zkušenosti z technologických startupů, kde jsem z pozice HR přihlížela nedostatku IT profesionálů oproti vysoké poptávce na trhu. Poznala jsem, že digitální dovednosti jsou nedílnou součástí většiny (i netechnických) profesí, zatímco na jejich výuku na školách je kladen minoritní důraz. Líbí se mi být součástí projektu, který toto mění a učí děti ovládat technologie ve svůj prospěch. makeITtoday však nezůstává pouze u výuky “digi-dovedností”, ale rozvíjí v dětech i často opomíjené soft-skills, které z nich dělají budoucí leadery.

Adéla Sedláčková
Marketing and Operations Specialist

Co máš na starosti v makeITtoday?
Zodpovídám za hladký průběh kurzů, workshopů a táborů a starám se o jejich koordinaci a administrativu. Dbám o to, aby všichni měli potřebné informace, komunikuji s lektory a rodiči našich studentů. Mimo to se také podílím na správě sociálních síti a marketingu

Proč jsi se přidala k makeITtoday?
Sdílím hodnoty makeITtoday a naplňuje mě být členem týmu, kterému záleží na vzdělání budoucích generací. I přesto, že digitální a technologické dovednosti jsou dnes potřebné v životě téměř každého z nás, je na většině škol jejich výuka nedostatečná. Podobně jsou na tom schopnosti práce v týmu, sebeprezentace a komunikační dovednosti, na které není kladen dostatečný důraz. Věřím, že v makeITtoday tyto schopnosti u dětí rozvíjíme a jsem hrdá, že mohu být součástí takové projektu.

Kdo napsal o makeITtoday
Odpočinek mě nebaví, říká nová šéfka makeITtoday, které učí děti programovat
Společnost makeITtoday, kterou založily Silvie Zeman a Klára Štouračová, letos již čtvrtým rokem pokračuje ve své vizi připravit nejmladší generaci na život ve světě digitálních technologií a poskytnout jim k tomu potřebné znalosti. Od konce listopadu má ale firma nové vedení ...
Co s vámi dělají tři týdny lockdownu? Čísla prozrazují, na co se Češi vrhli
Například společnost MakeITtoday organizující výuku programování pro děti eviduje od minulého čtvrtka 60procentní nárůst registrací. Velký zájem je o kurzy Minecraftu určené menším dětem a zvýšený zájem firma eviduje i u programování ve Scratchi a Pythonu.
Jak učit dnešní mládež? Zkuste třeba Minecraft, radí odborníci
Už rok si mnoho rodičů zoufá, co bude se vzděláním jejich dětí a teenagerů. Do školy prakticky nechodí a motivace k vlastnímu vzdělávání je v tomto věku spíš vzácnost. Inovátoři ve vzdělávání radí změnit úhel pohledu a využít to, co děti přirozeně zajímá - skvělý potenciál pro výuku podle nich představují počítačové hry typu Minecraft.
7 tipů od 'ajťáků', jak si užít on-line školu z domova bez stresu
Lektoři kurzů digitálních dovedností z makeITtoday dali po roce zkušeností s on-line vyučováním dohromady tipy a triky, jak usnadnit rodičům i jejich dětem výuku z domova.
Čtení, psaní, programování? Tenhle projekt je pro děti branou do budoucnosti
Naším cílem není vychovávat programátory, ale přinést dětem technologickou a digitální gramotnost.
Tábor od makeITtoday naučí děti programovat a ukáže jim úspěšné české firmy jako Avast nebo Warhorse
chceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem. Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností
České školství vaše děti na budoucnost nepřipraví. Tyto projekty možná ano
Nad rámec kurzů programování, designu, robotiky, víkendovách akcí a přednášek chceme vytvořit prostor, kde se budou děti se stejnými zájmy potkávat. Kde budou mít možnost pracovat na společných projektech i za pomoci mentorů a budou mít přístup k nejnovějším technologiím
Dětem chybí znalosti z oblasti informatiky a logické myšlení. To se snaží napravit projekt makeITtoday
Školní výuka informatiky podle zakladatelek projektu zaostává a děti se ve škole často neučí žádné základy programování. To chce projekt makeITtoday změnit a zlepšit logické myšlení dětí na základních školách.
Digitální domorodci? Spousta dětí neumí víc, než klikat a dotýkat se obrazovky
Naše děti s digitálními technologiemi vyrostly a berou je jako samozřejmost. Sledují videa, píší si s kamarády nebo hrají hry. Rodiče tak snadno získají dojem, že s technologiemi umí děti přirozeně zacházet a hodinami strávenými před obrazovkami se z nich stanou počítačoví experti. To je ovšem mýlka.
Ve vyspělých státech je programování, například v jazyku Scratch, v němž ho učíme i my, povinné už od 1. třídy.
Děti potřebují rozvíjet digitální dovednosti a informatické myšlení, které ve většině případů zatím ve škole nezískají.
makeITtoday: Jak dvě Češky vzaly výuku programování pro děti do vlastních rukou
Tam, kde selhává stát, berou lidé často iniciativu do vlastních rukou. To platí také o výuce programování, u níž dvě Češky přestalo bavit, jak ji školství dlouhodobě ignoruje. A tak vzniklo makeITtoday, které se snaží tento neuspokojivý stav alespoň částečně napravit.
Školy informatiku neřeší, říkají zakladatelky kurzů programování pro děti
Hodně se mluví o tom, jak je velký nedostatek technických odborníků a lidí s digitálními dovednostmi. Když jsme zjistily, že tyto věci na základních školách chybějí, vyplynulo to z toho samo.
Ve spoustě zemí jsou digitální dovednosti a informatické myšlení stejně důležité jako čeština či matematika
Více holek než kluků. Dvě podnikatelky rozjíždí v Česku vzdělávání dětí v IT a technologický hub
Digitální vzdělávání je u nás spíše okrajové, v hodinách se učí práce s Wordem a informovaní učitelé chybí. Děti jsou často pouze konzumenty počítačů a nových technologií. Pokud to někde jde dobře, jde často o individuální přístup některých učitelů, nikoliv o systémovou věc.
Dvě Češky spouští zábavné kurzy programování pro děti makeITtoday
Kromě programování se děti v kurzech naučí prezentovat své projekty ostatním, diskutovat o nich a pracovat v malých týmech. Zdaleka nejde jen o to připravit děti na uplatnění v technologických firmách, ale dát jim základ pro budoucí výzvy skrz informatické myšlení