X
X

Newsletter

Chcete dostávat pravidelné novinky?

Nechte nám Váš email


Grafika, fotografie a film

Laptopy a veškeré další vybavení bude připraveno
Žádné vstupní znalosti nejsou potřeba
Unikátní exkurze a propojení s reálným světem

Program

  • Během 5 dní strávených na našem letním táboře, se děti hravým způsobem ponoří do světa designu, animace a dalších vizuálních formátů. Vyzkouší si jak navrhnout a vytvořit vlastní samolepku, jak dělat s mobilem profesionální fotky, vyzkouší jednoduchou animaci a dokonce vytvoří program, který kreslí a hraje film. Práci s počítači prokládáme i kreativními offline aktivitami a čas strávíme i venku - ať už na exkurzi do post-produkčního studia Spoon nebo tématickými hrami. V rámci tábora se děti dostanou z role běžného uživatele do role tvůrce a porozumí, jak technologie fungují.

Vstupní znalosti

Ke kurzu nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti, postačí běžná práce s počítačem. Půjdeme pěkně postupně a všechno si ukážeme.

Termíny:

15.-19.7. 2019 OBSAZENO

Co se děti naučí?

  • Tvorba grafiky pro web nebo tisk v aplikaci Inkscape
  • Základy focení s mobilem a zpracování fotografií
  • Jak vzniká animace a několik vizuálních efektů
  • Základy programování v jazyce Scratch
  • Výuku propojíme s praxí exkurzí v post-produkčním studiu Spoon

Harmonogram tábora:

1.den
Začneme hravě o designu, co vše se pod pojmem skrývá a interaktivně si představíme designérské principy. Odpoledne se zaměříme na jednu z oblastí designu - na tvorbu a editaci vektorových obrázků.
2.den
Pustíme se do práce s fotografií, nejdříve půjdeme fotit a odpoledne si ukážeme, jak fotky nebo jiné obrázky zpracovávat.
3.den
Budeme se věnovat filmu - od scénáře, přes různé technické efekty až po takzvanou stop-motion animaci.
4.den
Ukážeme si základy programovacího jazyka Scratch* a s jeho pomocí budeme programovat různé zajímavé obrazy a animace.
5.den
Na závěr spojíme všechny dosud nabyté poznatky k finálnímu projektu - naprogramujeme si vlastní film. Odpoledne si ukážeme jak probíhá střih videa. A potom už nás čeká slavnostní projekce a zakončení.
Změna programu vyhrazena.
* Scratch je vizuální programovací jazyk, jedná se o nejrozšířenější a nejpopulárnější programovací jazyk pro děti na světě vyvinutý na MIT.