X
X

Newsletter

Chcete dostávat pravidelné novinky?

Nechte nám Váš email


Vývoj her a herní design

Laptopy a veškeré další vybavení bude připraveno
Znalost základních programátorských konceptů
Unikátní exkurze a propojení s reálným světem

Program

  • Baví vaše dítě hraní her na počítači? Ukážeme mu, že si může vlastní hru vytvořit! Je to skvělý způsob jak se zlepšovat v programování a rozvíjet své informatické a kritické myšlení. Půjdeme na to z gruntu. Řekneme si něco o návrhu her, podíváme se, jak vytvořit grafiku a nakonec jak to všechno rozpohybovat pomocí programování. K tvorbě her použijeme Roblox, jednu z největších platforem pro hraní her na světě, kde děti mohou svou hru i sdílet. Programovat budeme v jazyce Lua, který je podobný například Javascriptu nebo Pythonu. Práci s počítači prokládáme aktivitami bez něj a každý den vyrazíme i ven - ať už na exkurzi do herního studia Warhorse Studios (tvůrci Kingdom Come: Deliverance nebo Mafia) nebo si venku zahrát nepočítačovou hru, kterou si vytvoříme.

Vstupní znalosti

Tábor je vhodný pro naše studenty s ukončeným kurzem Scratch I Starter a Scratch II Learner. Externí studenti by měli znát základní programátorské koncepty jako opakování, podmínky, proměnné a znát programovací jazyk Scratch nebo odvozený blokový programovací jazyk. Nejsou třeba žádné znalosti vývoje her, ale začátečnickou znalost angličtiny - aplikace je pouze anglicky, ale není třeba číst dlouhé texty).

Termíny:

29.7.-2.8. 2019 OBSAZENO
26.-30.8. 2019 OBSAZENO

Co se děti naučí?

  • Vytvoří si vlastní hru v Roblox, kterou mohou sdílet
  • Získají základní znalosti o herním designu
  • Více porozumí hrám které hraje a jak na něj působí
  • Získá základy pro vlastní tvorbu
  • Poznají jak se tvoří hry ve známém studiu Warhorse Studios

Harmonogram tábora:

1.den
Během dopoledne si představíme programování her interaktivním způsobem a seznámíme s prostředím Roblox. Odpoledne si půjdeme ven zahrát hru a poté si rozebereme, jak vlastně fungovala a jaké herní prvky jsme použili.
2.den
Dopoledne se budeme věnovat základům programování v Robloxu. A odpoledne se ponoříme hlouběji do herních principů a vytvoříme vlastní nepočítačovou hru, kterou si následně zahrajeme.
3.den
Vyzkoušíme si, jak aplikovat herní principy a odpoledne se vypravíme do herního studia Warhorse Studios. Po návratu si ještě naplánujeme, jakou hru budeme tvořit.
4.den
Ukážeme si konkrétní prvky, které budeme potřebovat k naší hře a většinu času budeme trávit její tvorbou.
5.den
Vyladíme naší hru, publikujeme ji na Roblox a odpoledne si v nich uděláme turnaj se slavnostním zakončením.
Změna programu vyhrazena.