X
X

Newsletter

Chcete dostávat pravidelné novinky?

Nechte nám Váš email


Úvod do programování webu

Laptopy a veškeré další vybavení bude připraveno
Žádné vstupní znalosti nejsou potřeba
Unikátní exkurze a propojení s reálným světem

Program

  • Pojď se s námi podívat, na čem jede internet. Za 5 dní na našem příměstském táboře si vytvoříš vlastní webovou stránku o tom, co tě baví. A hlavně, budeš vědět dost, abys mohl nebo mohla sám/a dál pokračovat. U toho se dozvíš co znamenají všechny ty tajemné zkratky jako HTML, CSS, URL, JS, SVG a podobně. Koukneme se taky jak si vytvořit nebo kde vzít pro stránku pěknou grafiku, co to je user experience nebo jak se dostat od nápadu ke stránkám, které lidé chtějí používat. Práci s počítači prokládáme aktivitami bez něj a vyrazíme i ven, třeba na exkurzi k profíkům do Ackee.

Vstupní znalosti

Ke kurzu nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti, postačí běžná práce s počítačem. Půjdeme pěkně postupně a všechno si ukážeme.

Termíny:

5.-9.8. 2019, 19.-23.8. 2019

Co se děti naučí?

  • Vytvoříš si vlastní webovou stránku
  • Budeš vědět jak funguje internet
  • Základy grafiky, návrhu user experience nebo design thinking
  • Přehled kdo všechno na webových stránkách pracuje
  • Ukážeme ti jak to funguje v praxi - půjdeme se podívat do technologické firmy Ackee, která vytváří aplikace a webové stránky po celé Evropě

Harmonogram tábora:

1.den
Představíme si svět programování zábavným a interaktivním způsobem. Seznámíme se s jazykem webových stránek HTML a odpoledne rovnou navážeme tvorbou grafiky.
2.den
Pustíme se do vylepšení vzhledu našich stránek pomocí jazyka CSS. Odpoledne se na stránku podíváme z pohledu uživatele a ukážeme si k čemu je to důležité.
3.den
Seznámíme se s dalším programovacím jazykem - Javascriptem. Pomocí Javascriptu webovou stránku rozhýbeme. A odpoledne se vyrazíme podívat, jak vyvíjí webové aplikace úspěšná česká firma Ackee.
4.den
Plni inspirace z Ackee budeme brainstormovat, jak z nápadu udělat úspěch a více se zaměříme na používání Javascriptu.
5.den
Na konec se podíváme, jaké existují publikační možnosti a představíme si populární platformu Wordpress. A pak už nás čeká slavnostní zakončení s ukázkou všech projektů.
Změna programu vyhrazena.